Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Angkor Thom

 

 

Angkor Thom (znamená "velké město") je královský městský komplex vybudovaný za vlády Džajavarmana VII. (vládl 1181-1220), nejvýznamnějšího panovníka Angkorské říše. Pokrývá plochu 9km2 a je světově proslulý především díky své Jižní bráně a obrovským kamenným tvářím Bayonu. Angkor Thom se nachází asi 7 km na sever od kambodžského města Siem Reap a 1,7 km od Angkor Watu.

 

Mezi zachovanými stavbami vyniká centrální Bayon (chrám krále Džajavarmana) s bohatou reliéfní výzdobou a původně 49 věžemi, shodně zdobenými obřími tvářemi ze čtyř stran.

 

Stěny lemující komplex Angkor Thom jsou 8m vysoké a 3 km dlouhé a uzavírají chrámový prostor o rozloze 9km2. Stěny jsou obklopené příkopem, který překlenují přístupové cesty k věžím a vstupním branám směřujícím na různé světové strany. Přístupové cesty jsou lemovány po pravé straně řadou devas a po levé straně řadou asuras (mythologické bytosti), které drží tělo naga (mythologická obří královská kobra), v pozici, jakoby se vzájemně přetahovali. Jižní brána je v současnosti nejnavštěvovanějsí, protože je vtupní branou do komplexu pro turisty. Většina chrámových stěn je pokryta reliéfní výzdobou zobrazující různé bohy a bohyně z mytologických povídek a epických básní prastarého hinduismu (ovlivněných stoletími buddhismu). Mytologická zobrazení jsou obohacena o reliéfy zvířat, např. slonů, hadů, ryb a opic a tvorů připomínajících obří hady s dračí hlavou, často se také objevující v čínském umění.

 

V komplexu Angkor Thom se nachází i další světově známé památky, jako např.: Baphoun, Phimeanakas, Preah Palilay, Elephant and Leper King Terrace.

 

 

 

Angkor Thom a další chrámové pozůstatky slavného Angkoru byly v roce 1992 zapsány do seznamu Světového dědictví UNESCO a jsou považovány za jeden ze sedmi divů světa.

 

Pojeďte s námi na polodenní výlet na kole nebo jednodenní výlet autem, vyzvedneme Vás ve vašem hotelu!

 

 

Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom
Angkor Thom

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 27 °C
  • Vítr: proměnlivý od Severozápadní po severo-severovýchodní proudění, 14.8 km/h
  • Tlak: 1013 hPa
  • Rel. vlhkost: 58 %
  • Viditelnost: 10 km
Hlášení ze dne:
Po, 30/11/2020 - 05:30

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia