Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Bangkok

 

 

Bangkok (thajsky: Krung Thep, znamená: Město andělů) je hlavním městem a s počtem obyvatel přes 11 milionů také zdaleka největším městem Thajska. Výškové budovy, dopravní zácpy a horké podnebí na vás nemusí na první pohled udělat nejlepší dojem, ale nenechte se ošálit. Je to jedno z nejkosmopolitnějších měst Asie s nádhernými chrámy, vodními kanály, rušnými tržišti a pulzujícím nočním životem. Bangkok je také spirituálním, kulturním, politickým, obchodním a diplomatickým centrem.

 

 

Jak se do Bangkoku dostanete

 

 

Letadlem


Bangkok má dvě letiště: Suvarnabhumi Airport (BKK) a Don Mueang Airport (DMK). Suvarnabhumi Airport je užíván všemi leteckými společnostmi kromě společností Nok Air, Orient Thai a Air Asia, které užívají staré letiště Don Muang Airport. Letiště jsou od centra města vzdálena 30 km.
Suvarnabhumi Airport (vyslovuje se "sů-wanna-pům") je nejrušnějším letištěm v jihovýchodní Azii. Je zde pouze jedna budova terminálu, ale je opravdu obrovská, takže s tím předem počítejte.
Na letiště a z letiště Suvarnabhumi Airport přijíždí a odjíždí autobusy do všech částí Thajska a do sousedních zemí. Například do Siem Reap v Kambodži  si můžete koupit autobusovou jízdenku přibližně za USD 20 a cesta trvá okolo 8 hodin.

 

Doprava z letiště


Většina lidí volí letištní železniční spoj - Airport Rail Link - je to nejrychlejší spojení do centra města.
Airport Rail Link je v přízemí terminálu a je v provozu každý den od 06:00-23:59 (rychlost vlaku je neuvěřitelných 160 km/h).
Stánek taxislužby je v prvním patře u východu z terminálu. U stánku stačí udat adresu, anglicky hovoří výborně. Cesta do centra vás bude stát přibližně 600 THB  a cesta trvá kolem 45-60 minut, záleží ovšem na dopravní situaci a na všudypřítomných dopravních zácpách.

 

Doprava po městě

 

Skytrain
BTS Skytrain byl vybudován zvláště proto, aby ulehčil přecpané dopravě města a zlepšil znečištěné ovzduší. Dvě linky pokrývají většinu centra. Světlezelená linka Sukhumvit jede po ulici Sukhumvit, pokračuje na náměstí Siam a pak pokračuje na sever po ulici Phahonyothin. Tmavě zelená linka Silom začíná na Thonburi, staví u přístaviště na Saphan Taksin a v oblasti Silom a končí na National Stadium. Linky se protínají na Siam, kde můžete přestoupit.
Platí se 5 nebo 10 bahtovými mincemi a lístky vám vydají automaty.

 

Metro
MRT bylo otevřeno v roce 2004. Prozatím je zde pouze jedna linka, která spojuje dvě hlavní železniční nádraží Hualamphong a Bang Sue.
Lístky stojí od 16 bahtů, záleží na vzdálenosti.

 

Lodě
Cestu lodí po řece Chao Phraya byste neměli vynechat. Nejlevnější a také nejoblíbenější je Chao Phraya Express Boat, v podstatě je to takový vodní autobus jezdící nahoru a dolů po řece. Nejbližší zastávka od ulice Khao San je Phra Arthit.

 

Taxi
Cesta taxi po městě je rychlá a pohodlná v případě, že není dopravní zácpa. Pozor na ceny a trvejte na tom, aby byl zapnutý taxametr. Vstupní poplatek je 35 bahtů a většina cest v centru města stojí do 100 bahtů.

 

Tuk-tuk
Bangkok bez tuk-tuků? Než nastoupíte do tuk-tuku, domluvte si napřed cenu. A uveďte přesně místo, kam mate namířeno. Smlouvejte.

 

Taxi na motorce
Řidiče poznáte podle fluorescentních žlutooranžových nebo červených vest. Čekají všude na rušných místech. Cenu si dohodněte předem.

 

 

Památky

 

Většina památek Bangkoku je soustředěná na ostrově Rattanakosin, kterému se obvykle říká "Staré město". V Bangkoku jsou stovky chrámů, ale mezi nejoblíbenější a nejznámější rozhodně patří tyto tři: Grand Palace, Wat Pho a Wat Arun. Grand Palace je obrovský, takže počítejte s tím, že zde strávíte minimálně půl dne. V komplexu paláce se nachází Wat Phra Kaew, nejposvátnější Buddhistický klášter v Thajsku. Je to komplex nádherně zdobených budov a monumentů. V jedné z budov je smaragdová socha Buddhy (Emerald Buddha) - podle nevýrazné velikosti sochy byste ani nevěřili, že je to jedna z nejposvátnějších soch Buddhy v Thajsku.

 

Nedaleko se nachází Wat Pho, ve kterém je největší socha ležícího Buddhy na světě. Potom můžete přejet trajektem přes řeku Chao Phraya do Thonburi a prohlédnout si nádherný Wat Arun neboli Chrám úsvitu. Hlavní budova měří přes 80 metrů. Je to jeden z nejhezčích thajských chrámů, jeho obraz najdete na každé 10 bahtové minci. Jsou zde i další krásné chrámy, rozhodně stojí za návštěvu alespoň Golden Mount, Wat Suthat a Wat Ratchanaddaram. Vstupenku z Grand Palace nevyhazujte, platí také jako vstupenka do paláce Dusit. Byl postaven králem Ramou V., který ho postavil jako svůj letní palác.

 

Park Lumphini v Silomu je největší park v centru Bangkoku, kde si můžete oddechnout od ruchu velkoměsta. V oblasti Khao San je malý zábavní park Santichaiprakarn s příjemnou atmosférou.

 

 

Další zajímavá místa


Oblast Khao San Road
Nejlepší místo pro cestovatele s nádhernou atmosférou a nočním životem.

 

Výlety po kanálech
Je to další způsob jak poznat Bangkok a řeku Chao Phraya. Většina výletů vyplouvá z východního břehu řeky, projíždí kolem Thonburi, chrámu Wat Arun, National Museum a končí na plovoucích trzích.

 

Kulturní představení
V Bangkoku je mnoho tradičních představení s tancem, nicméně Siam Niramit v Ratchadaphisek je doopravdy senzační představení, které popisuje historii jednotlivých regionů Thajska a ve kterém vystupuje více než 150 umělců.

 

 

Festivaly


Čínský nový rok. Leden až únor. Nejvíc se oslavuje v Yaowarat, čínské čtvrti Bangkoku. Oblast Yaowarat je uzavřena, aby mohl projít grandiózní, slavnostní průvod barevných čínských lvů a draků.

Songkran Festival. Duben 14 -16. Tradiční thajský nový rok oslavuje celé město, ale nejvíce v Sanam Luang nedaleko Grand Palace, kde je vystavena podobizna Phra Phuttha Sihing , která je polévána vodou svými přívrženci. Všude to není jen tak poklidný festival, v oblasti ulice Khao San se jedná přímo o vodní válku, kde na vás číhají a poté na vás vylijí celý kbelík vody.

Royal Ploughing Ceremony. Květen. Farmáři věří, že starodávný Brahmanský rituál, který se koná v Sanam Luang, jim předpoví, zda bude letošní úroda dobrá. Tento rituál pochází z dob Království Sukhothai, v roce 1960 byl znovu zaveden současným králem Bhumibolem Adulyadejem a považuje se za oficiální začátek rýžové sezóny a období dešťů.

Loi Krathong. Listopad. Loi Krathong je festivalem světel a koná se večer při úplňku ve 12 měsíci tradičního thajského lunárního kalendáře.

Oslava narozenin krále. 5. prosince. V tento den je ulice Ratchadamri a Královský palace nádherně vyzdoben a osvětlen.

 

 

Jídlo
V Bangkoku je neuvěřitelných 50 000 míst, kde se můžete najíst. Nejsou to jen thajské restaurace, ale restaurace, které nabízejí i nejlepší mezinárodní kuchyni. Pro Thajce jsou možná ceny trochu vysoké, ale podle mezinárodních měřítek jsou ceny za pochoutky, které nabízejí, opravdu nízké. Jídlo vás rozhodně nebude stát vice než 300 bahtů.

 

V Sukhumvit jsou nejlepší restaurace v celém Bangkoku a ceny jsou zde vyšší. Nabízí tu všemožnou kuchyni: francouzskou, libanonskou, mexickou, vietnamskou, atd. Pro ty, co trochu šetří, se najdou obyčejné místní restaurace, kde mají jídla kolem 30 bahtů. Na to je opravdu nejlepší oblast kolem ulice Khao San. Je zde také spousta vegetariánských restaurací.

 

Pouliční jídelny
Dostanete v nich pravděpodobně nejlepší jídla v celém Bangkoku.
Jedním z thajských národních jídel je pad thai, smažené rýžové nudle s vajíčkem, rybí omáčkou, šťávou z limetky a čili. Můžete si je objednat s masem nebo krevetami. Dalším národním jídlem je polévka Tom Yam s kuřetem nebo krevetami, citronovou trávou. Pozor! Je velmi ostrá!
Oblast Khao San je také proslulá tím, že se zde prodávají smažení brouci pokapaní sojovou omáčkou. 

 

Pokud mate rádi čínskou kuchyni, pak zavítejte do Yaowarat. Je tu spousta levných restaurací, které prodávají delikatesy za nízké ceny. Ulice Soi Phadung Dao je nejlepší na plody moře. Zkuste kilo velkých grilovaných krevet za cca 500 bahtů!

 

Večeře na lodi

Večeře na lodi na řece Chao Phraya jsou spíše zábavou pro turisty. Večeře jsou většinou bufetové a bohaté, kvalita jídla je průměrná, ale z lodi uvidíte nádherně nasvícené chrámy a večerní Bangkok.
Večeři na lodi si zamluvte dopředu, většina lodí odjíždí z přístaviště vedle Si Phraya Express Boat.

 

 

Ubytování

Bangkok má obrovský výběr ubytování, včetně nejlepších a také nejlevnějších hotelů na světě. Zkráceně řečeno, Khao San Road má největší koncentraci hostelů a levnějších hotelů; na nábřeží kolem Silom a Thonburi je nejvíce luxusních hotelů, které patří mezi nejlepší (a nejdražší) na světě. Hotely střední kategorie jsou kolem náměstí Siam Square, Sukhumvit a Silom.

 

 

Navštivte s námi Město andělů! Budete se sem chtít stále vracet…

 

Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 26 °C
  • Vítr: proměnlivý od Severozápadní po severo-severovýchodní proudění, 11.1 km/h
  • Tlak: 1013 hPa
  • Rel. vlhkost: 61 %
  • Viditelnost: 10 km
Hlášení ze dne:
Po, 30/11/2020 - 05:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia