Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Kde dobře nakoupit

 

 

Nakupovani na Dálném východě má svá specifika a není tomu jinak ani v Kambodži, v Siem Reap. Za prvé, nemyslete si, že na trzích nakoupíte levněji a kvalitně. S tím, že zboží není moc kvalitní, každý tak nějak počítá, ale překvapením muže být přemrštěná cena. Obecným pravidlem je smlouvat, smlouvat, smlouvat. Cenu vydelte dvěma a začnete vyjednávat. Mluvíme-li o tržištích v centru Siem Reap, jedná se o Central Market, Old Market a Angkor Night Market (nocni trhy jsou tu dokonce dva). Na všech trzích mají temer stejnou nabídku zboží, ovšem za různou cenu a v různé kvalitě. Podle nás je nejlepší nakupovat v Art Centru. Je to kousek od Old Marketu přes řeku, nedá se to přehlédnout, přes řeku je postavený nádherně osvětlený most. Art Centrum je komplex mnoha obchůdků, stánků, občerstvení a barů, ovšem s jednou výjimečnou vlastností, že vše je zde dobře a přehledně zorganizováno. Ano, i zde se musí smlouvat, ale ceny jsou zde nižší. I zde platí pravidlo, čím více kusů zboží u jednoho prodejce kupujete, tím vetší slevu si můžete nárokovat (a nebojte se zahrát “přesvědčivé” divadlo s odcházením a bědováním nad cenou…:). V Art Centru je podle nás nejlepší kvalita zboží, od textilu, šátků, přes oblečení a suvenýry až po nákup stříbra či drahokamů jako jsou rubíny a safíry, kterymi je Kambodza povestna.

 

Co v Siem Reap nakupovat? Doporučujeme šátky a šály z pravého hedvábí, kašmíru, jsou opravdu kvalitní a stojí asi desetinu toho, co byste zaplatili v Praze. Dále všemožné upomínkové suvenýry, obrázky, předměty ze dřeva, kůže a kamene, náramky, plátěné tašky, krásné dřevěné lakované dózy, látky a zejména věci všeho druhu ze stříbra. Tohle zboží můžete ovšem nakoupit i v kamenných obchodech po městě, i zde můžete smlouvat, ale trh je trh. Na trzích se vyvarujte nakupovat hodinky, elektroniku, mobilní telefony, ať je cena jakkoli fantastická. Je možné, že přestanou fungovat jeste drive, nez dorazíte z dovolené domů. 

 

Náš tip co si přivézt z Kambodže je koření. Nabídka koření je obrovská a všeho druhu. A za "babku" ve srovnání s cenami u nás. Má to jednu výhodu, uděláte si radost a ještě si pochutnáte. To samé platí o čaji a kávě z kambodžské provincie Ratanakiri nebo Mondulkiri.

 

 

Takže hezké nákupy, i když to asi nebude to anglické "shop till you drop”.

Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit
Kde dobře nakoupit

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 18 °C
  • Vítr: bezvětří
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 88 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Út, 19/01/2021 - 19:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia