Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Sihanoukville

 

 

Sihanoukville, zvané též Kampong Som (nebo Kompong Soam) je přístavní město na jihu Kambodži, na pobřeží Thajského zálivu. Nachází se zhruba 185 km od hlavního města Phnom Penh, s nímž je spojeno kvalitní silnicí. Město dostalo název podle předchozího krále Norodoma Sihanouka. Pobřeží města Sihanoukville je lemováno plážemi s bílým pískem a palmami a neposkvrněnými tropickými ostrovy kde můžete šnorchlovat, potápět se nebo jen plavat a opalovat se. Nejpopulárnější jsou pláže Ochheuteal, Serendipity, Sokha, Independence a Victory.

 

 

Pláže Ochheuteal a Serendipity


Pláž Ochheuteal je dlouhý, úzký pruh pláže lemovaný stromy Casuarina, přírodními slunečníky, lehátky na pronájem a malými bary nabízejícími alkoholické nápoje a koktejly. Na severním konci pláže začíná pláž Serendipity, kde najdete hostely a hotely s ubytováním přímo na pláži; pláž je sice místy kamenitá a není vhodná na plavání, ale za úplňku zde pořádají společenská party.

 

 

Pláž Sokha


Nádherná dlouhá pláž s bílým pískem je vyhrazena pro Sokha Beach Resort, první luxusní hotel, který byl kdy vybudovaný na kambodžském pobřeží. Pokud nejste v rezortu ubytováni, ostraha pláže vám dovolí se na pláži opalovat a vykoupat se za poplatek USD 5 (v tom jsou zahrnuty lehatka a osusky).

 

 

Pláže Independence a Victory


Pláž Independence sousedí s pláží Sokha. Nabízí pěkný kousek pláže s čistým bílým pískem. Jen pár stovek metrů od pobřeží leží krásný malinkatý ostrov Koh Pos. Pláž Victory vám kromě pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem nabídne i nádherné západy slunce.

 

 

Pobřeží Sihanoukville lemuje více než 10 ostrovů, které rozhodně stojí za návštěvu. Téměř všechny cestovní kanceláře, hostely, hotely, restaurace a kavárničky nabízejí na tyto ostrovy výlety nebo výhodné balíčky s ubytováním. Do Sihanoukville se ze Siem Reap nebo Phnom Penhu dostanete autobusem nebo si také můžete vzít taxi. Od července 2013 je mezi Siem Reap, Phnom Penhem a Sihanoukville pravidelné letecké spojení.

 

 

Přijeďte se podívat. Je to perfektní tropický ráj!

 

 

Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville
Sihanoukville

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 18 °C
  • Vítr: bezvětří
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 88 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Út, 19/01/2021 - 19:30

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia