Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Ubud

 

 

Ubud, město ve středním Bali, leží 20 km na sever od města Denpasar. Je srdcem Bali, centrem balijských umělců a jedním z turistických cílů na Bali, přestože neleží u moře. Od roku 1928, kdy se zde usadil německý malíř Walter Spies a proslavil ho svoji uměleckou tvorbou, přitahuje město umělce, jak místní, tak zahraniční.


Hlavními tepnami Ubudu jsou ulice Jalan Raya a Monkey Forest Road. Obě jsou lemovány obchody, galeriemi, kavárnami a restauracemi.  
Ubud je nabitý atrakcemi. Můžete navštívit Tirta Empul, (20 km severně od Ubudu), je jeden z nejposvátnějších chrámů na Bali vybudovaný kolem horkých bublajících pramenů na centrálním nádvoří. Balijci tento chrám navštěvují, aby se tělesně i duševně očistili. Voda z pramenů je čistá a věří se, že má léčivé účinky.
Goa Gajah  - ústředním bodem je jeskyně datující se do 9. století se vchodem, do kterého jsou vytesána ústa démona. U vchodu do jeskyně stojí kolem jezírek obří sochy strážců a malá cestička Vás odvede k vodopádu, rýžovým polím a fragmentům buddhistických stúp.


Gunung Kawi pochází z 11. století a pokládá se za pohřebiště krále Anaka Wungsu a jeho mnoha manželek. K pohřebišti vede 371 schodů, ale tato jedna z nejstarších a největších balijských památek uprostřed překrásně zeleného údolí rozhodně za to.


Můžete si také pronajmout kolo a projet se po Bamboo forest, bambusovým lesem mezi vesničkami, rýžovými poli a baliskými chrámy nebo navštívit Bali Bird Park, nádhernou ptačí rezervaci o rozloze 2 hektarů s 250 exotickými ptačími druhy. V parku je vynikající kavárna.

 

Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud
Ubud

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 19 °C
  • Vítr: bezvětří
  • Tlak: 1012 hPa
  • Rel. vlhkost: 83 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
Út, 19/01/2021 - 18:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia