Česká cestovní kancelář v Siem Reap, Kambodža

Jsme i na Facebooku

Naši partneři

Rezervace hotelů

Rezervace letenek

CK Arcadia

CK Blue Sky Travel

CK Authentic Travel

Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži

 

Poznávací zájezd na 16 dnů do Thajska, Yangonu v Barmě a Siem Reap v Kambodži s odpočinkem na tropickém thajském ostrově Koh Chang. Navštívíte "mesto andelu" Bangkok a Yangon v Barmě se svou neuvěřitelnou 99 m vysokou zlatou pagodou Shwedagon. Budete relaxovat na "ostrove slonu" Koh Chang a objevíte tajemné chrámy Angkoru.

V ceně jsou zahrnuty zpáteční letenky z Prahy do Bangkoku a z Bangkoku do Yangonu v Barmě.

 


 

 

 

*4 noci v Bangkoku, v hlavnim meste Thajskeho kralovstvi v 3* hotelu Rambuttri Village s bazénem v popularni oblasti Khao San, v centru "stareho mesta".

http://www.rambuttrivillage.com

 
*3 noci na thajskem ostrově Koh Chang v 3* hotelu Alina Grande Hotel & Resort s bazénem, 50 m od překrásné, 2,5 km dlouhé pláže s bílým pískem a průzračně čistým mořem.

http://www.alinaresort.com

 
*3 noci v Yangonu, Myanmar, v 3* hotelu Panorama, v dobře vybaveném hotelu v centru města s prostornými pokoji a s bohatou bufetovou snídaní.

http://www.panoramahotelyangon.com/


*3 noci v Siem Reap, v Kambodži, v 3* hotelu Boutique Cambo, v dobře vybaveném hotelu s bazénem, necelych 15 minut tuk-tukem od chramoveho komplexu Angkor. 

http://www.boutiquecambo.com

 


 

Program

 

 

1. den: odlet z Prahy

 

2. den: Bangkok

Přílet do Bangkoku, privatni transfer do hotelu Rambuttri Village v centru mesta v oblasti ulice Khao San.

 

3. den: Bangkok

Volno na individuální prohlídku Královského paláce. V komplexu paláce se nachází Wat Phra Kaew, nejposvátnější Buddhistický klášter v Thajsku. Je to komplex nádherně zdobených budov a monumentů. V jedné z budov je smaragdová socha Buddhy (Emerald Buddha) - jedna z nejposvátnějších soch Buddhy v Thajsku. Palác je vzdálen jen 20 minut pěšky nebo 5 minut tuk-tukem od hotelu. Odpoledne možnost individuální prohlídky Wat Pho, nejstaršího a největšího chrámu v Bangkoku s 46 metrovým, zlatem pokrytým ležícím Buddhou. Chrám je od hotelu vzdálen jen 25 minut pěšky a 10 minut tuk-tukem (vstupné 100 THB).

 

4. den: Bangkok

Snídaně, individuální volno, za příplatek možnost výběru z následujících výletů:


Celodenní výlet autobusem do Ayutthayi s návštěvou Bang Pa In


V 7.00 hodin vás vyzvednou ve vašem hotelu. Po hodině a půl dorazíte do Ayutthayi, do „starobylého města“, které bylo hlavním městem Thajska celých 417 let. Navštívíte chrámy Wat Phu Khao Thong, postavený U-Thongem ve 14. století jako meditační chrám. Poté navštívíte Wat Phra Si Sanphet, úchvatný, turistický nejznámější chrám v Ayuttayi a ve Wihan Phramongkhon Bophit uvidíte jednu z největších bronzových soch Buddhy v Thajsku. Pochází z 15. Století a je 15m vysoká. Odpoledne navštívíte letní palác Bang Pa In, ktery je příležitostně využíván kralovskou rodinou pro bankety, recepce a také jako královská rezidence. Návrat do Bangkoku v podvečerních hodinách. Vylet je včetně oběda.

 

Polodenní výlet autobusem na plovoucí trh Damnern Saduak


V 7.00 hodin odjezd od vašeho hotelu. Po 9. hodině přijedete do přístaviště lodí, kde přestoupíte do motorového člunu a dojedete do oblasti plovoucího trhu Damnern Saduak, původního a nejstaršího plovoucího trhu v provincii Ratchaburi. Zde budete mít možnost si z břehu prohlédnout loďky přeplněné tropickým ovocem, zeleninou, bylinkami, květinami a nepřeberným množstvím zboží všech druhů a barev. Můžete ochutnat i občerstvení, které prodavači nabízejí přímo ze svých lodí, jako například čerstvý kokosový džus nebo místní pochoutky připravené přímo na lodi. Poté nastoupíte do malé loďky, projedete se mezi prodavači a na vše se podíváte pěkně zblízka. Příjezd zpět do Bangkoku do oblasti Khao San okolo 13.30 hodin.

 

Celodenní výlet autobusem k mostu přes řeku Kwai s obědem


V 7.00 hodin odjezd od vašeho hotelu do provincie Kanchanaburi, přibližně 2 hodiny jízdy západně od Bangkoku. Největší atrakcí tohoto místa je jeho nejznámější stavba - most přes řeku Kwai, proslavený z knižního a filmového zpracování. Tento most byl jedním z klíčových bodů zásobovací, 415 km dlouhé železniční trasy mezi Bangkokem a Rangoonem v Barme (dnes Yangon, Myanmar), který se stavěl pod dohledem japonských okupačních vojsk. Podmínky stavby byly drsné, proto zde více než polovina zajatců zemřela. Díky tomu tato trasa proslula jako Železnice smrti. Navštívíte Museum Jeath (vstupné 40 THB není zahrnuto v ceně) a hřbitov padlých zajatců za druhé světové války. V poledne se naobědváte se v místní restauraci a pak se projedete vlakem po této „železnici smrti“. Příjezd do Bangkoku v pozdnich odpoledních hodinách.

http://www.asean.cz/clanek/550-thajsko-pruvodce-kanchanaburi-most-pres-reku-kwai

 

5. den: Bangkok / Yangon, Barma

Privatni transfer na letiště Don Muang k odletu do města Yangon v Myanmar (drive Barma). Město Yangon, dříve zvané Rangún (Rangoon), je mnohonárodním, kosmopolitním a nejzajímavějším městem Barmy. Nenechte se mýlit, není to hlavní město, kterým je od roku 2005 Naypyidaw. Yangon je však se svými památkami a malebnou neuspořádaností rozhodně jedním z nejúchvatnějších měst jihovýchodní Asie.
Po příletu privatni transfer do hotelu Panorama.

http://wikitravel.org/en/Yangon

 

6. den: Yangon, Barma

Po snídani privátní transfer s anglicky hovořícím průvodcem po památkách Yangonu. Včetně oběda. Okruh začíná návštěvou dvou překrásných pagod Botataung a Sule, které spolu s pagodou Shwedagon patří mezi 3 nejvýznamnější a nejkrásnější pagody v Yangonu. Pagoda Botataung přechovává Buddhovy vlasy a pagoda Sule je opravdová rarita, neboť tento 2000 let starý chrám dnes stojí na hlavním kruhovém objezdu uprostřed rušného města. Typický barmský oběd si vychutnáte v místní restauraci.
Odpoledne návštěva obřího ležícího Buddhy v Chaukhtatgyi (65 m) a nejznámější, největší a nejkrásnější pagody Shwedagon z 11 tun zlata a zdobené 2500 diamanty. Tato 99 metrů vysoká a více než 2500 let stará pagoda, která se hrdě tyčí na hoře Singuttara, je dominantou a symbolem města a spolu s Baganem také symbolem celé Barmy. Většina návštěvníků pagody jsou místní obyvatelé, protože význam této památky je hluboce náboženský, je považována za nejsvětější pagodu v celé zemi. Den zakončíte bufetovou večeří v plovoucí restauraci Karaweik Palace (privatni transfery jsou zahrnuty v cene).

http://www.shwedagonpagoda.com/ 

 

7. den: Yangon, Barma

Snídaně, za příplatek možnost vyletu:

 

Celodenního privátní výletu autem s anglicky hovořícím průvodcem do města Bago

 

Bago, město vzdálené 80 km od Yangonu, je fascinující město plné úchvatných buddhistických náboženských památek. Před příjezdem do města se zastavíte na válečném hřbitově Htaukkyant s hroby a pamětními sloupy s 27 000 jmény vojáků padlých ve II. světové válce. Po příjezdu do Baga nejprve navštívíte Kyahkatwine Teaching Monastery, jeden ze tří největších buddhistických klášterů v zemi. Pohled na dlouhou řadu šafránově oděných mnichů, kteří proudí z kláštera pro svou každodenní almužnu je nezapomenutelný zážitek. Svou neuvěřitelnou velikostí Vás ohromí ležící Shwethalyaung Buddha, který měří 55 m na délku a 16 m na výšku. Je tak velký, že pokud se díváte od spodního schodu, nejste schopni říci, co je před Vámi. Během odpoledne ještě navštívíte obnovený královský palác Kanbawzathadi a také manufakturu, kde se vyrábějí Cherooty, typické barmské doutníky. Vylet zahrnuje oběd v mistni restauraci.

http://www.lonelyplanet.cz/destinace/myanma-barma

 

8. den: Yangon, Barma / Bangkok / Koh Chang

Privatni transfer na letiště k odletu do Bangkoku. Na letisti Vas bude ocekat Vas ridic na privátní transfer na ostrov Koh Chang (cesta trvá cca 4,5 hodiny) do hotelu Alina Grande Hotel & Resort.

http://www.koh-chang.cz/

 

9. - 10. den: Koh Chang

Odpočinek na pláži s možností výletů. 

 

 

Vylety za příplatek:

 

Celodenní výlet na 5 ostrovů Národního mořského parku Koh Chang se šnorchlováním


Ranní odjezd lodí z přístaviště v Bang Bao na celodenní výlet na nádherné tropické ostrůvky Koh Yak Lak, Koh Ang, Koh Mapring, Koh Yak Yai a Koh Wai. Celkem 5 zastávek na šnorchlování, krmení ryb a relaxaci na malebných plážičkách. Návrat do hotelu kolem 17.00 hod. odpoledne.

V cene vyletu je bufetový oběd, BBQ, zeleninové a ovocné saláty, voda, káva, odpolední svačina, vybavení na šnorchlování, anglicky hovořící průvodce, zpáteční transfer z/do hotelu.

 

Projížďky na slonech džunglí na ostrově Koh Chang


Výlet na slonech tropickou džunglí k řece, odpočinek u řeky s koupáním slonů (pouze u dvouhodinové projížďky), krmení slonů a zpátky džunglí do sloního kempu kolem ovocnářských farem s pozorováním tropické flory a fauny.

 

11. den: Koh Chang / Siem Reap, Kambodza

Snídaně, odjezd linkovým autobusem do Siem Reap v Kambodži, které je vstupní branou ke chrámům Angkoru (cesta trva cca 10 hodin dle provozu a cekani na hranicnich prechodech).

Mezi 07.00-08.00 hod. Vas vyzvednou ve Vasem hotelu na cestu linkovym autobusem do Siem Reap v Kambodzi. Po prijezdu do mesta individualni transfer do hotelu (tuk-tuk cca 4 USD).

Ubytovaní v hotelu Boutique Cambo. http://www.boutiquecambo.com

 

12. den: Siem Reap

Snídaně, volno na individuální prohlídku chrámů Angkoru.

Za priplatek zajistime ceskeho pruvodce.

Rovnez muzeme zaridit zapujceni kol na jeden den na vlastni prohlidku Chramu Angkoru (USD 5 za kolo). 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Angkor

http://whc.unesco.org/en/list/668


Návštěva chrámového komplexu Angkor Thom vybudovaného v letech 1180-1220 n. l. králem Jayavarman VII. a zasvěceného Buddhismu. V tomto starověkém městském areálu jsou další památky: Jižní brána Angkor Thom, Bayon, Baphoun, Phimeanakas, Preah Palilay, Elephant Terrace a Leper King Terrace. Prohlídka pokračuje návštěvou samotného chrámu Ta Prohm (chrám, ve kterém se natáčel film Tomb Raider s Angelinou Jolie) s gigantickými kořeny stromů, které chrámem prorůstají. Odpolední prohlídka Angkor Watu – svatého města a největšího Hinduistického chrámu v celé Kambodži vybudovaného králem Suryavarmanem II. na začátku 12. století a zasvěceného bohu Vishnu. Na úchvatný západ slunce se podíváte z hory Bakheng a poté se muzete vratit do města na bufetovou večeři v restauraci Koulen s tradičním vystoupením tanečnic Apsara. http://www.koulenrestaurant.com/

 

13. den: Siem Reap

Snídaně. Individualni volno. Za příplatek si muzete vybrat nekterou z těchto aktivit:

 

Západ slunce na čtyřkolce

 
Odjezd z depa čtyřkolek v 17.15 hod. Hodinová jízda - přibližně 12km. Nádherný pohled na rýžová pole, kambodžské vesnice a cukrové palmy při zapadajícím slunci. Úžasný pohled na podvečerní okolí Siem Reap.

 

Panoramatický pohled z balonu (15 minut)


Panoramatický pohled na Angkor Wat, Phnom Bakheng, West Baray a okolí s rýžovými poli, cukrovými palmami a v dálce s chrámem Angkor Thom, Bayonem a pohořím Kulen při východu nebo západu slunce. Realizace tohoto vyletu je zavisla na aktualnim pocasi.

 

 

DOPORUCUJEME!

Kurz vaření podle khmerských receptů ve francouzské restauraci Le Tigre de Papier   Smile 

http://www.angkor-cooking-class-cambodia.com/html/

 

Popis:

 

Vyberete si oblíbená jídla a khmerský šéfkuchař Vás naučí je připravit.

Nejprve poznáte trh Phsar Chas a s khmerským kuchařem si nakoupíte zeleninu, ovoce a koření, které budete potřebovat na přípravu jídel. Podle receptů restaurace pak za pomoci šéfkuchaře připravíte svá oblíbená jídla: dva předkrmy, dvě hlavní jídla a jeden desert.
Od 10.00, 13.00, 17,00 hodin, délka kurzu: 3 hodiny.

 

Dale doporučujeme individuální pěší prohlídku centra Siem Reap, trhu Phsar Chas (Old Market neboli Starý trh), Art Centra a Pub Street, oblasti s mnoha restauracemi, bary a množstvím krámků s typicky khmerskými šperky, uměleckými předměty a suvenýry a obchody s drahými kameny a s kabelkami z pravé krokodýlí kůže.

 

14. den: Siem Reap / Bangkok, Thajsko

Snídaně, odjezd linkovým autobusem do Bangkoku v Thajsku, cesta trvá přibližně 8 hodin. Hotel se nachazi v pesi vzdalenosti od zastavky autobusu. Ubytování v 3* hotelu Rambuttri Village. 

Misto cesty autobusem Vam muzeme zajistit take letenku ze Siem Reap do Bangkoku. Cena se pohybuje kolem 2500 - 3000 Kc za osobu.

Let trva necelou hodinu.

 

15. den: Bangkok

Snídaně, odhlášení z hotelu v 12.00 hodin, individualni volno do odjezdu. Privatni transfer z hotelu na letiště k odletu.

 

16. den: prilet do Prahy

 

 

Cena: 57 860 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

 

 

 

PRODLOUŽENÍ NEBO ZKRÁCENÍ ZÁJEZDU JE MOŽNÉ DLE PŘÁNÍ ZÁKAZNÍKA, ZÁJEZD JE MOŽNÉ REALIZOVAT KDYKOLI BĚHEM ROKU.

 

Za příplatek český průvodce v Kambodži a v Thajsku.

 

 

 

 

Cena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji zahrnuje:

 

4 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím se sprchou a se snídaní v 3* hotelu Rambuttri Village se 2 bazény.
3 noci ubytování na ostrově Koh Chang, ve 3* hotelu Alina Grande s bazénem ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Všechny pokoje mají WC/sprchu s teplou vodou, klimatizaci, kabelovou TV. Wi-fi zdarma.
3 noci ubytování se snídaní v 3* hotelu Panorama v Yangonu, Myanmar, ve dvoulůžkových pokojích s klimatizací, satelitní TV, koupelnou se sprchou, Wi-fi zdarma.
3 noci ubytování se snídaní v 3* hotelu Boutique Cambo v Siem Reap ve dvoulůžkových pokojích s klimatizací, satelitní TV, koupelnou se sprchou, Wi-fi zdarma.
Autobusovou jízdenku na linkovy autobus nebo minibus: Koh Chang - Siem Reap a Siem Reap - Bangkok.
Privátní transfer z letiště Don Muang v Bangkoku na ostrov Koh Chang do hotelu Alina Grande Hotel & Resort (vč. poplatku za trajekt). 
3x privatni transfer z/na letiště do/z hotelu Rambuttri Village v Bangkoku.
Privatni zpáteční transfer z/na letiště do/z hotelu v Yangonu.
1x privátní okruh po památkách Yangonu s obědem, anglicky hovořícím průvodcem, vč. vstupů.
1x bufetová večeře v plovoucí restauraci Karaweik Palace, Yangon vc. privatnich transferu na veceri a z vecere do Vaseho hotelu.
1x letenka Praha - Bangkok - Praha v ekonomické třídě.
1x letenka Bangkok - Yangon - Bangkok v ekonomické třídě.

 

Cena nezahrnuje:

 

Poplatek za vstupní vízum do Myanmaru (Barmy) a Kambodži (USD 30), individuání cestovní pojištění, individualni vylety a transfery.

 

 

Do Kambodži doporučujeme zajištění e-víz předem na https://www.evisa.gov.kh/ 

E-vizum stoji 37 USD (30 USD vizum, 7 USD poplatek).

 

 


Ceny platí v období od 1.1.2018 - 30.9.2019 a mohou se lišit v období místních svátků.

 


Cenu v období Vánoc a Silvestra Vám rádi spočítáme.

 

Prosím, kontaktujte nás na našem webovém formuláři nebo na pragueangkor@yahoo.com

 

 

 

Pro predbezne rezervace letenek prosime o sdeleni celych jmen vsech cestujicich. Rezervace jsou nezavazne a lze je rusit bez stornopoplatku. CK si vyhrazuje pravo na upravu ceny letenky v zavislosti na volne rezervacni tride. Letenky jsou kalkulovany v obvykle rezervacni tride. Presny program, itinerary letu a cena letenky bude upresnena v potvrzujici nabidce v dobe rezervace zajezdu.

 

S ohledem na casty, vyrazny pohyb kurzu CZK/USD si CK vyhrazuje pravo na upravy ceny zajezdu v zavislosti na aktualni vysi kurzu. Presna cena zajezdu bude upresnena v potvrzujici nabidce.

 

V pripade, ze si zpatecni letenku z Prahy do thajskeho Bangkoku zajistite sami, posleme Vam cenu jen za zajisteni ostatnich vyse uvedenych sluzeb.

 

Pokud budou hotely uvedené v nabídce zájezdu obsazené,

zarezervujeme pro Vas jiný hotel ve stejné kategorii.

Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži
Skvosty Thajska, Barmy a Kambodži

Aktuální počasí

Siem Reap

Polojasno
  • Polojasno
  • Teplota: 25 °C
  • Vítr: východní, 7.4 km/h
  • Tlak: 1010 hPa
  • Rel. vlhkost: 100 %
  • Viditelnost: 9 km
Hlášení ze dne:
So, 20/10/2018 - 23:00

Mapa


Zobrazit místo Cambodia na větší mapě

Poznejte Angkor Wat a Dálný Východ s Prague Travel Cambodia